ubytovanie v areáli kúpaliska Vadaš Štúrovo

Výlety a zábava

Výlety a zábava v okolí kúpaliska Vadaš

Centrom mesta Štúrovo sa tiahne pešia zóna. Dlho do noci tu je otvorená výborná turecká zmrzlina a cukráreň. Pri vstupe do kúpaliska Vadaš, na kraji pešej zóny, sa otvorilo v novembri 2010 veľký obchodné centrum Aquario.

Kaštiel Chateau Belá – krásny novozrekonštruovaný 5* kaštiel 5km od Štúrova. Navštívte vynikajúcu reštauráciu, dajte si víno z vlastnej produkcie, alebo sa len tak poprechádzajte v nádhernom parku s jazierkom.

V Štúrove premávajú aj turistické vláčiky – žltý a červený. Oba Vás zavezú až do neďalekého mesta Ostrihom. Je to mesto s najväčším kultúrnym významom pre Maďarov. Každoročne sa tu v auguste konajú veľkolepé ohňostroje.

Do Ostrihomu sa môžete vybrať aj peši po moste sv. Márie Valérie. Je to po 57 rokoch, posledný obnovený most v Európe, zničený po 2 sv. vojne. Most sa používa od r. 2001, je dlhý 514m. Spája Slovenskú republiku a Maďarsko

Plavba loďou po Dunaji – každý deň premáva výletná loď s hodinovou plavbou po Dunaji aj odborným výkladom. Lístky sa predávajú priamo na brehu Dunaja. Ostrihom je sídlom ostrihomského biskupa, hlavy maďarskej katolíckej cirkvi.

Takýto krásny romantický výhľad sa Vám naskytne zo slovenského brehu Dunaja Ale aj priamo z terasy našej chaty Pohoda Max. Je to 3. najväčšia bazilika v Európe. Určite sa oplatí navštíviť jej katedrálu aj absolvovať „vyhliadkové šlapanie“ celkom hore na kupolu.

Historický hrad Višegrad , 20km od Štúrova, s výhľadom na Dunaj s množstvom expozícií. V r. 1998 sa v tomto meste založila V4 štátov, do ktorej patrí aj Slovensko. 1km od hradu Višegrad sa môžu deti aj dospelý spustiť a pobaviť na dvoch
letných bobových dráhach

Zo Štúrova sa organizujú pravidelné výlety nočnou a dennou Badapešťou. Stačí si fakultatívny výlet objednať a nechať sa unášať krásou tohto hlavného mesta Maďarska, alebo ho navštívte len tak autom.

V rámci prehliadky Budapešti navštívite aj morské akvárium. Zažijete tropickú búrku. Uvidíte sladkovodné a morské ryby, korytnačky, hady a exotické živočíchy. Nad hlavami Vám budú plávať žraloky a raje.

V letnej turistickej sezóne si na kúpalisku zatancuje každý. Pri bazéne sa každý večer konajú diskotéky s disco a živou hudbou. Pri vstupe do areálu kúpaliska si zatancujete znova na živú hudbu 80r, ľudovky a pod. Okrem toho sa každý piatok a sobotu konajú veľké diskotéky v podniku Delfín disco a v štýlovom Amnezia Club.

Bowling Club nájdete na okraji Štúrova. Môžete si tu zahrať bowling na 12 dráhach a najesť sa tiež v štýlovej reštaurácii.

Turistika
Na vrch Burdov (388 m n.m.) nevedie značkovaný chodník. Turistický výlet na jeho vrchol je malým dobrodružstvom. Od obce Kamenica nad Hronom vedie červená turistická značka k okraju národnej prírodnej rezervácie Kováčovské kopce – juh.
Po odbočení na modrú značku chodník klesá a stáča sa vpravo. Modrá značka vedie Veľkou dolinou do Chľaby, kde si môžete pozrieť 300 rokov staré vinohradnícke pivnice.

Cyklotrasy

Schránka zákazníka

Meno (e-mail)
Heslo

Kontakt:

tel.: 0905 659 634
apohoda(@)apohoda.sk

ubytovaniesturovo(@)
apohoda.sk

skype: chatapohoda